קרמר שפירא שניידר ושות'
פעילות למען הקהילה

ייצוג וייעוץ משפטי בהתנדבות

מאז שנת 2000, ייסוד והשתתפות פעילה בפרויקט “שכר מצווה” (פרו-בונו) של לשכת עורכי הדין. במסגרת זו מתן ייצוג וייעוץ משפטי בהתנדבות לאוכלוסיות נזקקות בלשכת הרווחה דרום ירושלים (שכ’ גילה). מטרת התוכנית להרחיב את הנגישות למערכת המשפטית ולהגן גם על זכותו של מי שאין בידו האמצעים לשכור שירותים משפטיים.

בנוסף על כך מעניק המשרד ייצוג קבוע של מחוסרי יכולת בערכאות השיפוט, לרבות פונים שאינם זכאים לייצוג במסגרת יחידת הסיוע במשרד המשפטים.

 

 

כהונה התנדבותית

עורך הדין יהושע קרמר (יקיר לשכת עוה”ד לשנת 2013), נבחר ע”י ציבור עורכי הדין לכהן כיו”ר בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין במחוז ירושלים.
בית דין זה אוכף את הדין המשמעתי וכללי האתיקה על ציבור עורכי הדין במחוז ירושלים.
בית הדין כולל הרכבים של דיינים (שופטים מכהנים), סה”כ 45 במספר. עו”ד יהושע קרמר אחראי מקצועית על הדיינים ונמנה אף הוא על הדיינים הפעילים.
כהונה זו, הנמשכת מזה 8 שנים ודורשת משאבים וזמן רב, נעשית בהתנדבות מלאה.

 

 

סיוע ותמיכה כספית

תמיכה כספית בגופי התנדבותיים שונים ובהם בין השאר:

עמותת “החוט המשולש” ירושלים לתמיכה בצעירים בסיכון וחסרי בית בגילאי 14-25. עמותה זו משנה את דרכם של צעירים ונוער בסיכון תוך הענקת מקום בטוח ותמיכה נדרשת המובילים להשתלבותם בחברה נורמטיבית כיחידים בעלי בטחון עצמי ותחושת מסוגלות.

העמותה נוסדה בשנת 1999 במטרה להביא לפתרון בעיית בני הנוער וצעירים בסיכון שאין להם לאן לפנות. זהו הארגון היחיד בישראל אשר מעניק דיור, תמיכה נפשית ופיזית ותכניות לטווח רחב של גילאים, הכולל גם צעירים מעל גיל 18, לרבות נשים בהריון.

 

 

תמיכה כספית תדירה בארגוני חסד למימון “קמחא דפסחא” וסלי מזון לנצרכים לקראת ראש השנה.

 

 

התנדבות פעילה

התנדבות פעילה ותמיכה כספית בעמותת “בשביל האחים” מתנדבים למען אחים ואחיות שכולים, על ידי הוצאת טיולי שטח ופעילות בחסות עמותת “משפחה אחת” לתמיכה בבני משפחות נפגעי טרור, פעולה איבה וחללי צה”ל.

 

 

 

משפחה אחת

הוקמה למען נפגעי הטרור ובני משפחותיהם בישראל. היא מחבקת את בני המשפחות השכולות (אחים ואחיות בעיקר) ודואגת שלעולם לא יתמודד לבד.

 

 

הובלה וייצוג בהתנדבות של פרויקטים מתחום ההנצחה:

הקמת “מרכז טל” כמרכז חברה וצעירים במבשרת-ציון לזכרה של טל נחום ז”ל.

״מרכז טל״ -מרכז לצעירי מבשרת ציון, הוקם לזכרה של  טל נחום ז״ל, ע”י בני משפחתה בתמיכת המועצה המקומית מבשרת-ציון וביחד עם עו”ד שגיא תירוש ידיד המשפחה. טל נהרגה בתאונת דרכים במקסיקו בהיותה בת 21 בלבד. “מרכז טל” שנוסד ברוח אופייה ומורשתה, מעניק לצעירים הכוונה ללימודים, הכוונה מקצועית, הכנה לטיול הגדול, הכוונה לפתיחת עסקים קטנים, הדרכת הורים צעירים ועוד.

 

 

ייצוג שוטף בהתנדבות – עמותת ק.ט.מ.ו.ן – קבוצת המחול ירושלים

מאז הקמתה בשנת 2012 על-ידי הכוראוגרף אלעד שכטר, הקבוצה חותרת לפיתוח אמנות המחול בירושלים ולהצגתה במרחב הציבורי בירושלים. העמותה עושה זאת מתוך הכרה שביכולתה כמרכז של אמני גוף ותנועה, לחבר ולגשר בין התרבויות המתקיימות זו לצד זו בירושלים.  בקבוצה חברים אמנים מדיסציפלינות שונות שהמשותף ביניהם הוא הרצון העמוק לפתח, לחיות וליצור אמנות בעיר. העמותה פועלת תוך שימוש בייחודיות העיר ובהשראה הרבה שהיא מעניקה לתושביה. כך לתפישׂתה, נוצר בסיס לאמנות מקומית, מורכבת, מקצועית ובעלת יכולת לחבר, להעמיק ולרגש.

מתוך הזדהות עם המסר וערכי העמותה, המשרד מעניק לה ייצוג שוטף הנוגע לכל מרכיבי פעילותה (בארץ ובחו”ל), ללא כל תשלום.